Ahlak, birçok sosyal platforma uygulandığında daha çok soru ortaya çıkarmaktadır. Herhangi bir toplumda kimler en yüksek ahlaki standartlardan biri olarak söylenebilir? İnsanları herhangi bir etik inceleme konusu yapan kim? Gerçek şu ki biz toplumdık ve bildiklerimizden ziyade bildiklerimize dayanarak birbirimizi yargılıyoruz. Bu haksız değil mi? İnandığımız şeyleri değil, gördüklerimize dayanarak başkalarını yargıya geçirme imkânımız var mı?

daha iyi bir dünya

Bu, bir takım belirsizlik ve insan olma özelliğini yaratır; her zaman sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışırız. Ahlak konularıyla uğraşmak için tasarlanan dinlerden birisi de budur. Bölge, takipçilerinin bir kısmını, eylemlerini düzenleyen kurallarla birlikte takip etmeleri için belirlenmiş standartlarını verir. Herhangi bir dini doktrinine uymayan kişiler, o bölgedeki hukukun üstünlüğüne tabi tutulur.

Bu nedenle, kim haklı kim karar verir? Ve doğru olan nedir?

Hristiyanlar için, İncil bununla ilgileniyor ve aynı şey her dini takipçisi için de geçerli. Hiçbir dindar, doğru olanın neyin yanlış olduğunun yasama yasalarını takip etmez.

Neden bozulmuş ahlaki bir toplumumuz var peki?

Sosyal Bilinçlendirme

Ahlaki bozulmaların önde gelen nedeni, pek çok kişinin ihmali ve uyumsuzluğudur. Herhangi bir dini insanın bedensel arzusu için doktrinlerini görmezden gelmesi yalnızca ikiyüzlü olmakla kalmaz, günahkârdır. Bu, tüm kötülüğün, KENDİLİĞİ’nin ve İGNOAN’IN annesidir. Bir kısım inançlı insanlar bencilleşmeye başladığında, öğretilerden sapıyor ve hatta başkalarını ‘özgürleşmiş’ kadrolarına katılmaya itiyorlar.

Dolayısıyla toplum, ahlaki davranış kurallarından bazı sapmalar gördü ve tüm bunlar, bir zamanlar bencil olmaya ve başkalarına karşı dikkatli olmama kararı alan belirli bireylere kadar izlenebiliyordu.

Tavsiyeler ve Sonuç

İnsanlar akıl ve gerek duygusallık hissi gerekliliği ile yönetilmektedir. Bu nedenle, bir haksızlığı düzeltirken dikkatli olmak ve aynı zamanda herhangi bir toplumda ahlakın dik olduğunu kabul etmek ve kabul etmek en iyisidir.

İnsan, hata yapmamız bizi ahlaki standartları en üst seviyelere çıkarmamızı ve toplumsal esenize mal olan bencil özelliklerden kaçınmamalıdır. Toplum, davranış değişikliklerini etkilemek ve sosyal refahı artırmak için çaba harcayacak kadar mantıklı bir bireye ihtiyaç duyuyor.

Her zaman kötü niyetli davranışları iyilikle ödeyin ve etrafında kimseyi görmüyorsanız, o kişiye bir kişi olsanız iyi olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *